רכישת קרקע, הן לצורך בניה עתידית של בית חלומותיכם והן לצורך השקעה, הינה עסקה המחייבת בדיקות מקדמיות מקיפות והתייעצות עם עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין.
במהלך שנות עבודתי כעורך דין המתמחה בדיני מקרקעין הופתעתי לגלות כי רבים חושבים בטעות כי עסקה לרכישת קרקע הינה עסקה פשוטה וכמעט חסרת סיכון לעומת רכישת דירה קיימת או דירה "על הנייר" מקבלן.
בפועל, ובאופן דומה לרכישת דירה, רכישת קרקע הינה עסקה הטומנת בחובה סיכונים רבים ואשר מחייבת התייעצות וליווי צמוד של עורך דין לדיני מקרקעין אשר יבצע את כלל הבדיקות המשפטיות טרם ביצוע העסקה, ואשר יספק את כל המידע הנחוץ לרוכש קרקע מכל סוג שהיא.

הן ברכישת קרקע להשקעה והן ברכישת קרקע לצורך בניית ביתכם חשוב לבצע, בין היתר, את הבדיקות הבאות:

1. בדיקה ואימות של זכויות המוכר בקרקע, אופן רישומן בלשכת רישום המקרקעין או ברשות מקרקעי ישראל, בחינת מהות הזכות הנרכשת - בעלות, חכירה וכו'.
2. בדיקת שעבודים, עיקולים והערות אזהרה החלים על הקרקע המדוברת.
3. תחשיב מס הרכישה החל ברכישת קרקע.
4. בקרקע חקלאית – התייעצות עם אדריכלים, מתווכים ואנשי מקצוע נוספים בדבר סיכויי ההפשרה של הקרקע מקרקע חקלאית לקרקע המיועדת למגורים, הפקעה על ידי הרשות המקומית ועוד.
5. אופן מימון רכישת הקרקע - הון עצמי או נטילת משכנתא מגורם מממן.


זכרו - רכישת קרקע מכל סוג שהוא מחייבת ליווי צמוד של עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין אשר ילווה אתכם בתהליך כולו ויבצע עבורכם את מלוא הבדיקות ההכרחיות לצורך החתימה על הסכם הרכישה.
לעו"ד איציק ליבוביץ ניסיון רב ברכישת ומכירת זכויות בקרקעות השונות ומלווה את לקוחותיו החל משלב הבדיקות המקדמיות, המשא והמתן על תנאי העסקה, ייעוץ והדרכה אודות חבות העסקה בתשלום מיסים על פי חוקי מיסוי המקרקעין החלים על העסקה ועד לסיום מוצלח של העסקה.

לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות054-5870812
כתובת המשרדרח' השחם 30, פתח תקווה